Motokros: MMČR – 16.07.17 Petrovice u Karviné

V neděli ráno jsem vyrazil na můj letošní 4 podnik Mezinárodního Mistrovství České Republiky do Petrovic u Karviné. V Kategorii Ženy: Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team) ovládla z přehledem obě jízdy. Nejlepší Češkou byla Lucie Simonová (Inter Cars MoToman Team), třetí dojela Barbora Laňková (Action Racing Team) která využila pádu Kristýny Vítkové v první jízdě i v druhé. V kategorii MX1: V první jízdě měl pád největší favorit Michek s Votroubkem a tak šel do vedení Petr Bartoš (Orion Racing Team), kterého pronásledoval Tomáš Šimko (GT2 Motorsport) a po pár kolech ho předjel. Pak i Marek Sukup (HT Group Racing Team) a v předposledním kole i Petr Smitka (Hulho Motocross Team). Michek dojel až 6. Ve druhé jízdě Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) šel do vedení, dobře jel i Tomek Wysocki (JD191 KTM Racing Team) a třetí dojel Petr Smitka (Hulho Motocross Team). V kategorii MX2: V Závodě po zranění Jaulina a Krče a absence Šikyni neměl Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team) konkurenci. Po dobrém startu se držel v první jízdě na druhém místě Milan Špičák (KRTZ Motorsport), třetí dojel Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team).  V druhé jízdě opět vyšel start Milanovy Špičákovy (KRTZ Motorsport) a dojel druhý, třetí místo bral Patrik Liška (HT Group Racing Team). V kategorii Veterán se nezúčastnil Martin Žerava, ze zdravotních důvodu v kvalifikaci odjel jen pár kol a šetřil se do závodu kvůli drobnému zranění. Ale v závodě s dramatičností přeci jen uhájil neporazitelnost a tak za Martinem Žeravou (Team MAX2) dojel Michal Kadleček a na domácí trati třetí Jindřich Hrabica (SMS Morava).