Motokros: ADAC MX Masters – 26-27.08.17 Gaildorf

Po tříměsíční pauze jsem opět vyrazil na závody ADAC MX Masters do německého Gaildorfu. Kde se už rozdávali tituly a to v královské kategorii ADAC MX Masters kterou vyhrál po čtvrté Dennis Ulrich (24, KTM Sarholz Racing Team) a v ADAC MX Youngster Cupu Tom Koch (19 KTM Sarholz Racing Team) Na závody přišlo 16 000 diváků.

ADAC MX Junior Cup

Na rozdíl od dvou hlavních tříd, rozhodnutí o titul v ADAC MX Junior Cup se stále čeká. Celkově druhý Magnus Smith (13 / DEN, MEFO Sport Racing Team, KTM) vyhrál první jízdu a bral čtvrté místo ve druhé jízdě s celkévě vyhrál, a snížila mezeru na současného lídra šampionátu Maxe Palssona (14 / SWE, MEFO Sport Racing team, KTM) na osm bodů. Nejlepší čech byl čtrnáctý Martin Venhoda (Motokrosovaskola.cz)

ADAC MX Youngster Cup

V kategorii Youngster vyhrál  tovární jezdec Suzuki Francouz Zachary Pichon (16, Team Suzuki World MX2). Druhý dojel lídr šampionátu  Tom Koch (19 KTM Sarholz Racing Team) a stal se mistrem ADAC MX Youngster Cupu. V první jízdě dojel třetí Rakoušký závodník Michael Sandner (23, Thermotec Racing KTM/Mefo Sport Racing Team) a ve druhé a celkově Francouz Adrien Malaval (19, Diga Procross Team, Husqvarna). Nejlepší čech byl na osmém místě Martin Vondrášek z (JD 191 KTM Racing Team)

ADAC MX Masters

Vítězství si vybojoval špičkový německý reprezentant a tovární jezdec Husqvarny, Max Nagl (30, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team), který využil volna v kalendáři světového šampionátu k velmi dobrému potrénování. Celkově druhý skončil Stefan Ekerold (21, Team Castrol Power 1 Suzuki Moto-Base), zatímco třetí byl vedoucí jezdec šampionátu Dennis Ullrich (24, KTM Sarholz Racing Team). Z českých jezdců si nejlépe vedl Petr Smitka (COFAIN Racing Team), který bodoval v obou rozjížďkách a celkově skončil jedenáctý.