Motokros: ADAC MX Masters – 23-24.09.17 Holzgerlingen

V sobotu v 1:30 jsem vyrazil letos na poslední motokros a to ADAC MX Masters do Holzgerlingenu. Mistrovství ADAC MX Masters v KfV Kalteneck eV v Holzgerlingenu mohlo být sotva překvapivější. 11.000 návštěvníků byly nabízeny v této sezóně prvotřídní závody v sedmé zastávce seriálu. V kategorii ADAC MX Masters se představil vicemistr MX2 Švýcar Jeremy Seewer (23, Team Suzuki World MX2) a ten na 450 ovládl první jízdu, ale díky pádu se před něj dostal Max Nagl (30, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team), ale druhou už vyhrál a celkově taky slavil prvenství. V první jízdě první a ve druhé druhý a celkově 2.místo bral tovární jezdec Husqvarny Max Nagl. Třetí byl Australan Hunter Lawrence (Team Suzuki World MX2). Nejlepší Čechem byl 4.Filip Neugebauer (Monster Energy Kawasaki Elf Team Pfeil) V kategorii ADAC MX Youngster Cup Novozélanďan Dylan Walsh (19, DIGA Procross tým Husqvarna) udělal v sedmém zastavení série  malou senzaci. MX-talent z Christchurch se zaregistroval jako nováček ve třídě 2 a poprvé se zúčastnil akce v poháru ADAC MX Youngster Cup. Vynikal ve všech důležitých okamžicích. Po svém vítězství v kvalifikačním závodě v sobotu získal Walsh i nedělní závody obou jízd, a tím i ocenění závodu. Na druhém místě v celkovém pořadí byl jeho týmový kolega Adrien Malaval (19, DIGA Procross tým, Husqvarna) a třetí Tom  Koch (19 KTM Sarholz Racing Team) vtěz šampionátu v Youngstrech. Z našich byl nejlepší 5.Martin Krč (Sturm Racing Team). V kategorii ADAC MX Junior  Cup finálový víkend ovládli Skandinávci. Již po prvním jízdě bylo jasné, že Dane Magnus Smith (13, MEFO Sport Racing Team, KTM), který byl největší favorit v závodě na titul, a 4 místo v první a 3 ve druhé mu zajistilo ADAC MX Cup Champion 2017. Celkovým vítězem v závodě byl Dán Rasmus Pedersen (14, Team Classic Oil / SHR Motorsports, KTM)  před švýcarem Lucou Diserensovou a celkovým vítězem Magnusem Smithem. V šampionátu byl Swede Max Palsson (14, tým Mefo Sport Racing Team) oceněn za viceampiona a Dane Pedersena trofejí za třetí místo.