Hokej: 12.01.18 Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 39.kolo

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 39. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Škoda Plzeň 4:1 a výroční zápas k 50 sezonám zlínského hokeje v nejvyšší soutěži oslavili tříbodovou výhrou. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík rozhodli o výhře raketovým nástupem, neboť v 7. minutě vedli již 3:0. Berani přidali ve třetí třetině čtvrtý gól, zatímco vedoucí celek extraligy přidal v závěru utkání pouze čestný gól. Zlínští hokejisté nastoupili k výročnímu zápasu v retro dresech, které připomínaly postupovou sezonu 1959/1960 do nejvyšší soutěže. Hokejový večer měl slavnostní úvod, na ledovou plochu nastoupili členové týmu, kteří vybojovali historický postup Bohumil Kožela, Rudolf Tlusták a Václav Karlík. Čestné buly vhodil Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. min O. Veselý (Valenta, Kubiš), 6. Řezníček (Kubiš, Fořt), 7. Roberts Bukarts (Honejsek, Žižka), 55. Roberts Bukarts (D. Nosek, O. Veselý) – 58. Kratěna (Schleiss, Kracík).