Motokros: Dutch Masters of Motocross – 02.04.18 Oldebroek

Na Velikonoční pondělí jsem se vydal do Holandska na druhý závod tamnějšího mistroství. Po tříleté pauze a uviděl jsem mnoho změn pěkné fotovesty, silná učast jezdců co jezdí MXGP a EMX. Závodilo se v kategoriich 85CC, 125CC, 250CC, 500CC. Nejprve byl volný trénink a hned na to kvalifikace. A po polední pauze už začli 1.jízdy.

85cc kořistí pro Kay de Wolfa
V téhle kategorii byl dopředu očekáván souboj mezi Kay de Wolfem a Kayem Karssemakersem o vedení v Oldebroeku. V první jízdě dokázal Kay De Wolf porazit lídra šampionátu Karssemakerse a druhý závod byl po dlouhou dobu stejný scenář. Karssemakers však přišel o druhou pozice při předjíždění jezdce o kolo zpět klesl a pak dokonce musel opustit ze závodu.

125cc vítězství Rafa Meuwissena
talentovaný Raf Meuwissen jel na premiérovou výhru v 125cc, ale nakonec měl dvě druhá místa v Oldebroek. Navázal tak na Švéda Filipa Olssona a Holanďana pro Raivo Dankerse. V průběžném pořadí nizozemského šampionátu se Olsson nyní ujímá vedení těsně před a Emilem Weckmannem. Rozdíly v této třídě jsou tak malé, že další kolo 6. května v Mill, slibuje, zajímavé závody.

Jago Geerts se ujal vedení v 250 ccm
Po absenci Thomase Kjer Olsen byl jasné že se bude měnit lídr v oblasti 250 ccm. Přijeli i fanoušci z Belgie a nebyli zklamáni, jejich krajan Jago Geerts jel na vítězství. Calvin Vlaanderen a Thomas Covington skončil druhý a třetí, resp. S vítězstvím Geerts také zvedl nad hlavou‚červenou tabulku‘, za vedení v holandském mistráku.

500CC ovládl nejrychlejší jezdec MXGP Jefrey Herlings

Pod dohledem tisíců motocrossových fanoušků Jeffrey Herlings ovládl Dutch Masters of Motocross. Se čekalo co soupeři z MXGP předvedou, když Herlings vyhrál přesvědčivě první kolo v Markelo. Zejména Francouz Romain Febvre měl dobré starty a šel do vedení v Oldebroek. Herlings ale po pár kolech vždy šel před Febvreho a na něj zbylo jen druhé místo. V posledním kole jezdec z Red Bull KTM, zaznamená nejrychlejší kolo dne. Herlings vede šampionát před Gautier Paulin (FRA) a Romain Febvre (FRA). Glenn Coldenhoff zažil mizerný víkend, on nedokončil první jízdu, a tak klesl na sedmé místo v pořadí.