Motokros: MX Open – 15.04.18 Gbely

V neděli jsem vyrazil do Gbel na úvodní závod Slovenského mistrovství republiky. V kategorii MX4 veteráni vyhrál s přehledem Martin Žerava (CZE) za ním dojel Zdeněk Pučálka (CZE) a třetí Zoltán Vörös (SVK) a v MX4+ zvíťazil Petr Dokoupil (CZE). V kategorii MX2 bral vítězství za 2+1 František Smola (CZE), který si odskočil z velké motorky na malou. Za ním skončil Denis Poláš (SVK), který zajel 3+2 a to mu dalo o bod víc jak třetímu Šimonovy Joštovy (SVK).  V kategorii MX2 junior vyhrál Jaroslav Antalič (SVK) druhý byl Jozef Posluch (SVK) a třetí Samuel Struk (SVK). V kategórii MX 125 junior vyhrál Martin Venhoda (CZE), druhý Tomáš Švírák (CZE) a třetí Filip Benčík (SVK). V hlavní kategorii MX Open se skvěle představili čeští motokrosaři, kteří obsadili všechna tři pódiová místa. Zvítězil Martin Krč, který vyhrál obě rozjížďky, zatímco pokaždé za jeho zády přijel druhý Marek Sukup. Třetí místo v celkovém pořadí vybojoval Petr Bartoš, který dokončil první i druhou jízdu na třetí pozici.