Hokej Junioři: 14.09.18 PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 3.kolo, PSG Berani Zlin – HC Oceláři Třinec 1.kolo

Hokejisté PSG Berani Zlín mají za sebou parádní rozjezd do nového ročníku Tipsport extraligy 2018/2019. Zlínští hokejisté vyhráli v 1. kole nad úřadujícím vicemistrem, týmem HC Oceláři Třinec 4:2 a vybojovali hned na úvod tříbodovou výhru. Žižka a spol. měli výborný nástup do utkání, neboť během čtrnácti minut šli do dvoubrankového vedení. V polovině utkání přidali ještě třetí zásah. Slezané se nevzdali a dvěma slepenými góly snížili ve třetí třetině na rozdíl jediné branky. Berani zpečetili cennou výhru gólem do prázdné brány při neúspěšné power-play Ocelářů. Branky zaznamenali Edgars Kulda, Michal Popelka, Jakub Herman a Pavel Kubiš.

PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. min Kulda (Šlahař), 14. Popelka (P. Sedláček, Karafiát), 33. Herman (Kulda), 60. Kubiš – 47. Adamský (Svačina. D. Musil), 48. Chmielewski (Marcinko, Gernát).
Gallery here na webu PSG Berani Zlín

Junioři dokázali navázat další výhrou na sobotní vítězství z Havířova. Utkání proti Vítkovicím začali velmi dobře, neboť už ve 14. minutě vedli o dvě branky. Pak ale do konce první třetiny ztratili tempo a Vítkovice dokázaly snížit, ale ne vyrovnat. Na začátku druhé třetiny však přišla další dvou gólová smršť a prakticky bylo rozhodnuto. Vítkovicím se ale nakonec povedlo snížit až na rozdíl jedné branky, to se však změnilo necelých sedm minut před koncem, kdy Talafa potvrdil vítězství Beranů. I nadstavba se mladým ševcům povedla a získávají plný počet bodů, tedy čtyři.

PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 6:4 (2:1, 3:1, 1:2 – N 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Janošek (Kozubík), 14. Hefka (Dobiáš, Hamrlík), 26. Pavlas (Dobiáš, Pröschl), 27. Václavek (Sebera, Luža), 32. Podešva (Leška), 54. Talafa (Václavek, Luža), 64. Hefka (Luža, Václavek) – 17. Konečný (Lewandowski, Fridrich), 29. Lednický (Konečný, Mrva), 42. Konečný (Lewandowski), 47. Blaško (Fridrich, Ivan).