Hokej: 09.08.11 Memoriál Ivana Hlinky Břeclav Swe-Sui a Cze-Can

V úterý jsem si zajel na turnaj do nedaleké Břeclavi kde hráli 18náctky v odpoledne Švédsko proti Švýcarsku. Zápas byl z úvodu velmy vyrovnaný nejprve v 2.min šli do vedení švédové zásluhou Collberga ale už v 6.min švýcaři srovnali zásluhou Müller a tím skončila první třetina. Ve druhé třetině se ujali vedení naopak švícaři a to v 33.min zásluhou Schmutze ale už v 36.min bylo opět srovnané a to Kalinem. V závěru druhé třetiny 40.min šli do vedení švédové zásluhou Lindholma. A ve třetí třetině švédové odskočili na rozdíl dvou branek 52.min Kalin vstřelil svou druhou branku zápasu. V závěru v 57.min Sieber snížil, ale to bylo už vše a švýcarům nepomohla ani hra bez brankáře v 6 a tak jsi připsali druhou porážku na turnají a švédové druhou výhru. Diváků moc nebylo, ale scoutů se na stadioně ukázalo hodně.

Švédsko – Švýcarsko 4:3 (1:1, 2:1, 1:2)

[nggallery id=261]

Večerní utkání už bylo co se týče diváků o něčem jiném do ochozů zavítalo kolem 1500 a povzbuzovali zdatně český tým od začátku zápasu. Český tým se v zápase utkal z Kanadou a tenhle zápas vysílala i ČT4 v přímém přenosu. Zápas byl v první třetině hodně vyrovnaný a bez branek.  V druhé začli padat branky a to v 22.min se ujala Kanada vedení zásluhou Riellyho, ale už o minutu bylo srovnané díky Sedláčkovy.Ale pak v 28. Hudon poslal znova Kanadu do vedení a o minutu z brejku Monahan poslal Kanadu do dvoubrankového vedení. Český trenér Veber si pak vzal oddechový čas, aby své svěřence uklidnil. To se nepovedlo a už v 31.min ujel v brejku Maidens poslal Kanadu do tříbrankového vedení. Poté se hrál méně pohledný hokej. A ve třetí třetině to byla z českého podání křeč kterou dovršilo další brankové manko v naší brance 46. Dumba a 57. Athanasiou určili konečný stav 1:6 pro Kanadu. Kanada byla lepší a zaslouženě vyhrála.

Česká republika – Kanada 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)