Hokej: 17.08.13 HC Dukla Trenčín – PSG Zlín Rona Cup 2013

V sobotu 17.srpna jsem se vydal za hokejem na Slovensko a to do příhraničního Trenčína. Konal se tam Memoriál Pavola Demitry aneb Rona Cup. Byl jsem zde na zimáku poprvé, a na to, že je to starý stadion se tam fotilo celkem dobře. První branku diváci viděli už v 8.min když Holík poslal do úniku Pavla Kubiše a ten nedal šanci Trančínskému brankáři Nagymu. V 24.min Dukla potrestala na začátku druhé třetiny prohřešek Popelky, když přesilovou hru za pouhých devět vteřin využila k vyrovnání, vyražený kotouč poslal do brány Troliga.  Trenčín šel do vedení ve 37. minutě při hřže čtyři na čtyři, odraženou střelu usměrnil za Rozumova záda Palák. V 46.min Při signalizovaném faulu zlínského hráče mířil přesně pod horní břevno Rozumovy brány Pozník.  V 49.min Popelka, po pravém křídle se prodral do útočného pásma a úspěšně zakončil bekhendovou střelou. Vyrovnání zařídil v 54. minutě Štumpf a rozhodující okamžik zápasu přišel v 57. minutě. Berani hráli přesilovou hru, když na trestné lavici seděl za faul loktem Nemčík. Po úspěšné kombinaci se trefil přesně z prostoru levého kruhu obránce Urbanec a strhl výhru na stranu českého vicemistra. Doplňkové samostatné nájezdy: 1. série: Buliš nedal, Kubiš nedal, 2. série: Palák 1:0, Štumpf nedal, 3. série: Pardavý nedal, Popelka nedal, 4.série: Troliga nedal, Kovařík nedal, 5. série: Bustin nedal, Urbanec 1:1.